Telif Hakkı

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz durumları bize bildirmeniz için buradayız. Telif hakkı sahipleri veya yetkilendirilmiş temsilciler, ilgili içerikle ilgili bildirimlerini bize iletmek için buraya tıklayabilirler.

Telif hakkı ve diğer hukuki konularla ilgili daha fazla detay ve bilgiye ulaşmak için hukuki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu konudaki ayrıntılı bilgileri öğrenmek ve hukuki süreçlerle ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sitemiz, 5651 sayılı yasanın 5. maddesi kapsamında yer sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. Bu maddeye göre yer sağlayıcıların yükümlülükleri aşağıdaki gibidir:

Yer Sağlayıcının Yükümlülükleri;

Madde 5- (1) Yer sağlayıcı, sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin varlığını araştırmakla yükümlü değildir.

Madde 5- (2) (Değişik: 2/6/2014 – 6518/88 md.) Yer sağlayıcı, sağladığı hukuka aykırı içeriği bu Kanunun 8. ve 9. maddelerine göre haberdar edilmesi halinde, içeriği derhal yayından çıkarmakla yükümlüdür.

Telif hakkı bildirimleriniz ve diğer hukuki konularla ilgili talepleriniz en kısa sürede değerlendirilecek ve gerekli önlemler alınacaktır.